Во квотите на ден играте на фаворитите, а коефициентот е дури 66

Пет интересни меча кои ако се одиграат заедно прават вкупен коефициент од 66.20 има во денешната понуда од Квоти на ден во Sport Life. Во лондонската пресметка, Фулам е домаќин на Арсенал, а тука се очекува победа на гостите во меч на кој ќе има барем еден гол во првото полувреме. За 2&1+пол. квотата е 2.15.

Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ е домаќин на Саутхемптон, а тука треба да се игра на погодоци на домаќинот кој треба да носи радост на своите навивачи во двете полувремиња. За Т1 1+I&1+II коефициентот е 2.15.

Домашниот терен треба да го искористи Монако во дуелот против Реимс. Трите бода треба да завршат на контото на домаќинот и тоа во натпревар на кој ќе има меѓу два и пет гола, комбинација што носи одличен коефициент од 2.65.

Чист „кец“ треба да има и на „Олимпико“ каде Рома е домаќин на Сасуоло. Волчицата да слави, во дуел на кој ќе има барем еден погодок во второто полувреме носи квота од 2.35.

Дербито во Шпанија ќе се игра во Билбао каде Атлетик е домаќин на Барселона. Тука фаворитската улога ја имаат гостите кои не би требало да загубат, а се очекува да има барем еден погодок во првото полувреме. За комбинацијата Х2&1+прво, коефициентот е 2.30.

- Оглас -

Најнови вести