Во „лов“ на квота 20 од дневниот микс на Bet Builder понудата: На двата меча да има најмалку по три гола, многу корнери и шутеви кон голот

Последен ден за осминафинални натпревари на Европското првенство. Од 18 часот во Минхен се среќаваат Романија и Холандија, а потоа следува и пресметката меѓу Турција и Австрија од 21 часот во Лајпциг.

Дневниот микс од Bet Builder понудата повторно отвора можност за „лов“ на големи квоти.

Една од опциите е да има офанзивен фудбал и голови на последните два осминафинални натпревари. Ако на двата меча бидат постигнати најмалку три гола, на секој натпревар има најмалку по четири корнери во двете полувремиња и на секој натпревар има најмалку по четири удари во рамките на голот во секое полувреме, тогаш може да се добие кофициент 20,00. Делува примамливо.

Доколку имате други идеи, тогаш можете да ги разгледате и останатите седум опции од понудата за дневен микс од Bet Builder.

- Оглас -

Најнови вести