Во Sport Life никогаш не е доцна за уплата – Си додаде три натпревари во живо за добитен тикет што носи 1.000 евра (Фото)

Интересни и многубројни варијанти на игри и начин на уплати во кои може да се комбинираат и натпревари во живо има во Sport Life, а потврда дека никогаш не е доцна да ги одиграте натпреварите дури и ако се почнати е добитниот тикет во Тетово со бруто добивка од околу 1.000 евра.

ВО SPORT LIFE НИКОГАШ НЕ ДОЦНИТЕ, КОМБИНИРАН ТИКЕТ СО ИГРА ВО ЖИВО ДОНЕСЕ ЌАР ОД НАД 50 ИЛАЈДИ ДЕНАРИ ВО ТЕТОВО

Во комбинацијата што е добитна има одиграно и три натпревари во живо и плус уште 10, па Тринаесетката испадна среќна за обложувачот што во Тетово уплати 200 денари и си ќари 59.437 денари во бруто износ.

На веќе подготвениот тикет од 10 меча додадени се со игра во живо дуелите меѓу Лестер и Тотенхем со знак ГГ&3+, Монпелје и Троа дека ќе има најмалку еден гол до крај и над 2,5 гола на дуелот меѓу Академика и Рио Аве во Португалија.

Сите 13 натпревари што се погодени прецизно се одиграни на голови и нето добивката изнесува 50.521 денари.

ГРАНИЦИТЕ НА ГОЛОВИ СЕ ХИТ, ИЗРАДУВАА ОБЛОЖУВАЧ ВО БОСИЛОВО

Игрите со граници на голови и особено варијантата од 1-3 гола во двете полувремиња, или 1-3I&1-3II се хит во Sport Life, а токму таков избор на тикет му донесе многу радост на обложувач што уплати 200 денари во Босилово и си ќари 45 илјади денари.

Одиграни се вкупно 7 натпревари, четири од нив со 1-3I&1-3II, уште два со играта 3+ и типувано е дека Манчестер јунајтед ќе го победи Брентфорд и ќе даде најмалку два гола.

Црвените ѓаволи се разиграа во второто полувреме и победија со 3:1, откако во првиот дел немаше голови, па веќе и немаше дилеми за одлична добивка во струмичко Босилово.

СТРУМИЧАНИ СЕ ВО ФОРМА, ВАКОВ ТИКЕТ РЕТКО СЕ ГЛЕДА, ЗА 20 ДЕНАРИ ДОНЕСЕ ДОБИВКА ОД 500 ЕВРА

Струмичани се во форма, па од источниот дел на Македонија има уште еден врвно одигран тикет што за уплата од само 20 денари донесе добивка од 500 евра.

Тикет со шест фатени двојки,сите одиграни со играта полувреме-крај е ремек дело, а му успеа на обложувач во Струмица.

Фенербахче против Алтај и АПОЕЛ со Олимпијакос се погодени со знак Х-1, мајсторски е одигран мечот меѓу ПАОК и АЕК што заврши без голови со играта Х-Х и трите победи со предност и на полувреме на Селта против Осасуна и Лил со Лориент на домашен терен и триумфот на Стразбур како гостин на Клермон.

Вкупниот коефициент е фантастичен и изнесува 1.651, па донесе бруто добивка од 33 илјади денари, или нето ќар од 28 илјади денари по одбиен данок од 15 проценти.