Волчицата се разбуди на време – Римското дерби за Рома

Одбранбените играчи на Рома беа ефикасни, Коларов и Фацио постигнаа по еден гол во римското дерби што „Волчицата“ го доби со 3:1 против Лацио,

Во возбудливо дерби со многу шанси на двете страни, Рома беше подобра и славеше победа. Лоренцо Пелегрини погоди во 45. минута за Рома, но Чиро Имобиле ја врати рамнотежата со погодок во 67. минута. Клучен момент на мечот беше прекрасниот гол на Александар Коларов во 71. минута, а Федерико Фацио со уште еден гол, во 86. минута стави печат на триумфот на Рома.

- Оглас -

Најнови вести