Вујовиќ ќе си ја проба среќата во женскиот ракомет за прв пат во богатата кариера

Претходниот тренер на РК Вардар, Веселин Вујовиќ за прв пат во тренерската кариера ќе биде предводник на женски тим.

Хрватскиот првак Подравка Вегета ќе биде следната дестинација за популарниот Вујо а ќе му биде понуден договор до крајот на сезоната.

Како што е добро познато, Вујовиќ и Вардар го раскинаа договорот пред неколку месеци а тој сега е без ангажман.

Раководството на Вардар, пак на неговото место го донесе Давид Дејвис Камара кој што вчеравечер го имаше своето деби како тренер на клупата како прв предводник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести