Зетот на Пикси се двои од фамилијата, не носи дрес со Стојковиќ на грбот!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ, има поддршка од целото свое семејство на трибините на „Лусаил“ во Доха за време на дуелот со Бразил.

Сопругата Снежана со децата Андреа, Ања и Марко, како и зетот Уго Валиенте, седат на трибините и навиваат за српскиот национален тим.

Интересно е дека ќерките и синот носат дресови со бројот 10 на кои пишува Стојковиќ на грбот, а зетот носи дрес на Душан Влаховиќ.

 

- Оглас -

Најнови вести