Манчестер јунајтед и Челзи извадија билет за ЛШ, Ватфорд и Борнмут му се приклучија на Норич во Чемпионшип лигата (Видео)

Последното коло во Премиерлигата донесе разврска за последните две места што водат во луксузната Лига на шампиони и ги разрешија дилемите за трите екипи кои испаѓаат

Слични вести...