Кога играат Италија и Шпанија, првиот гол често паѓа дури во второто полувреме

Во реприза од полуфиналето на Европското првенство, вечерва повторно ќе играат Шпанија и Италија, но овојпат во полуфинале од Лигата на нациите. Дуелот се игра на „Сан Сиро“ во Милано, а Италија е во неверојатна низа од 37 дуели без пораз. Последен пат Аѕурите загубија од Португалија со 1:0 во септември 2018 година.

Шпанците никогаш не се радувале на италијанско тло против овој ривал и сега Црвената фурија ќе има тешка задача да стигне до финалето. Во Sport Life има Специјален сингл за денешното репрезентативно дерби.

Тоа што е интересно за дуелите на овие селекции е дека на четири од последните шест меча, во првото полувреме немало погодоци. Ова е интересно за оние кои бркаат кога ќе биде постигнат првиот погодок на средбата. Да биде првиот гол над 51-вата минута, коефициентите се двоцифрени и вреди да се одигра.

Може да одиграте и колку корнери ќе има на средбата, како и тоа кој ќе биде стрелец на првиот погодок или да погодите стрелец во текот на дуелот. Може да се обложите и на тоа кој ќе има прв корнер, дали ќе има пенал и во чија корист и уште на голем број дополнителни игри кои ги нуди само Специјалниот Сингл на Sport Life.