НБА има понуда со која му парира на Светското првенство во Катар

Ноќеска се играат дури 12 меча во кошаркарската НБА-лига, а пет меча се во фокусот како „сигурици“ затоа што за победа на една од двете екипи, квотата е под 1.50. Кливленд дома треба да го победи Портланд, а Милвоки не треба да има проблеми против Вашингтон. Домашниот терен треба да го искористат и Јута против Детроит, како и Голден стејт во дуелот против ЛА клиперс. Најсигурна „двојка“ треба да биде победа на Њу Орлеанс на теренот на Сан Антонио.

Тука се и останатите мечеви кои се привлечни за типување, па вам ви останува да ги одберете вашите фаворити од овие 12 дуели.

Секако, тука се и понудите за „плус-минус“ поени на кошаркарите. Границата на Јанис Адетокумбо е дури на 31,5 поен, а на Стеф Кари е на 29,5 поени. За Клеј Томпсон плусот треба да биде ако има барем 20 поени, додека Мајкл Донован е на 26,5 поени.

Едноставно, во понудата има дури 38-мина кошаркари, а вам ви останува да ги одберете вистинските комбинации.

- Оглас -

Најнови вести