Адеми е стрелец, Динамо Загреб останува фаворит за рекордниот 16-ти пехар во Купот

Капитенот на Модрите со гол во 78-мата минута стави точка на победата од 2:0 против Славен за пласман во полуфиналето на Хрватскиот куп.

Слични вести...