Адеми одигра 100 европски натпревари за Динамо – „Модрите“ му честитаа со специјална торта (ФОТО)

Аријан Адеми ќе влезе во историјата на Динамо Загреб како еден од најдобрите играчи за овој клуб. Нашиот репрезентативец одигра 100 натпревари во европските натпреварувања за Динамо, а тој јубилеј дојде по средбата со Милан.

Иако Модрите загубија со 3:1, тоа не беше причина да се израдува лавот којшто редовно го остава срцето за Динамо, но и за нашата репрезентација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести