Велемајстори за трансфери од Франкфурт – Бесплатно го вратија играчот што го купија за 8,5 милиони евра и го продадоа за 73 милиони евра

Лука Јовиќ повторно е играч на популарните Орли, кои го добија назад својот некогашен играч на позајмица од Реал Мадрид со право на откуп.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *