Ако постои награда за најдобар автогол, треба да му се додели на Регилон (видео)

Серхио Регилон постигна феноменален автогол со кој ѝ донесе израмнување од 1-1 на Астон вила во 20-тата минута. За ваква реализација во сопствената мрежа треба да се додели награда бидејќи Регилон наместо да исчисти опасност, лошо ја зафати топката и на маестрален начин си го совлада сопствениот голман Љорис.

https://twitter.com/ballonrondfc/status/1395067233743814669

- Оглас -

Најнови вести