Алаба е магнет за трофеи, во Реал продолжи таму каде што почна со Баерн

Австриецот Давид Алаба поради повреда не можеше да игра денеска за Реал Мадрид, не се знае дали ќе игра в среда против Манчестер сити, но му се брои деветта титула по ред во националните шампионати.

Алаба минатото лето од Баерн Минхен се пресели во Реал Мадрид и од 2013 наваму, редовно се закитува со титула во првенството во кое што настапува. И да останеше во Баерн ќе имаше девет по ред, но вака е послатко, првпат освои трофеј надвор од Бундеслигата.

- Оглас -

Најнови вести