Аларм во Лион: Капитенот Фекир аут еден месец

Неделата беше катастрофален ден за Лион, прво загубија од ПСЖ со 5-0 на „Паркот на принцовите“, а по тој меч, стигнаа уште полоши вести. Капитенот Набил Фекир се здоби со повреда на глуждот, а според информациите по прегледите, тој ќе ги пропушти следните четири натпревари на Лион. Фекир во дербито против „светците“ не ги издржа болките и го напушти теренот само по седум минути игра.

Закрепнувањето ќе трае околу еден месец, а Лион ќе биде без својот главен играч на средбите против Нимс, Анже и Бордо во францускиот шампионат, додека Французинот нема да настапи и против Хофенхајм во следното коло од Лигата на шампионите. Ова е голем проблем за тимот кој многу зависи од квалитетниот офанзивец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести