Алексис Санчес многу се возбуди од пречекот во Марсеј, за малку ќе се „утепаше“ (Видео)

Алексис Санчес пристигна во Марсеј за да потпише договор со единствениот француски клуб кој ја освоил Лигата на шампионите и за малку ќе се повредеше додека се поздравуваше со навивачите кои го пречекаа.

Санчес во Марсеј доаѓа од Интер, а утре треба да стави потпис на договорот.

Погледнете како изгледаше ситуацијата во која Санчес за малку ќе паднеше и можеше да се повреди:

- Оглас -

Најнови вести