Алкалоид покажа дека против ниту една екипа не е аутсајдер на теренот, квотата за победа му е одлична (Фото)

Ракометарите на Алкалоид денес се пред сериозен предизвик во ракометната Лига на Европа, во кој ќе бркаат прва победа. Противникот воопшто не наивен, со оглед дека се работи за данскиот состав Бјерингбро Силкеборг.

Данците се фаворити со квота од 1.40 во понудата на Sport Life, но квотата за победа на Алкалоид е одлична, дури 3.75. Нашиот претставник и на дуелот со Ла Риоха покажа и докажа дека е сериозен противник од кого може да се очекуваат позитивни резултати.

Денес на програмата се вкупно 16 натпревари од групната фаза на Лигата на Европа, а комплетната понуда може да ја најдете во Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести