Алушовски: Да го сопреме Маласинскас, тој е моторот на Мотор

Тренерот на Вардар очекува добар меч против украинскиот првак во СЕХА-лигата, а вели дека, пред сè, треба да се неутрализира опасниот Литванец кај домаќините.

Слични вести...