Англичаните се жалат – Поради пропуст на ФИФА, навивачите им останаа надвор од стадион (Видео)

Англиските навивачи се жалат на ФИФА и поради пропуст на Светската куќа на фудбалот дел од нив не можат да влезат на стадионот „Калифа“ во Доха за мечот против Иран што веќе започна.

Проблем е што официјалната интернет-страница на ФИФА за продажба на билети не функционира извесно време, па дел од англиските навивачи сè уште не се влезени на стадионот за премиерниот меч на нивната репрезентација на Мундијалот во Катар.

 

- Оглас -

Најнови вести