Арибо си поигра со „кариоките“, Каземиро не дозволи пораз на Бразил (Видео)

Нигерија и Бразил одиграа нерешено, 1:1 на пријателскиот дуел во Сингапур, попладнево. Џое Арибо во 39. минута ја нокаутира одбраната на кариоките со прекрасен гол, а завршниот дриблинг му беше мајсторски.

Бразил израмни со голот на Каземиро во 48. минута, а играчот на Реал Мадрид имаше уште една голема шанса и за победа, но ја погоди пречката на голот на Нигерија со одличен удар со глава.

https://www.youtube.com/watch?v=VGtCljpuI44

- Оглас -

Најнови вести