Арсенал се распука и сега е на два чекора од трофеј

Арсенал е прв полуфиналист во Лига купот на Англија откако убедливо со 5:1 го победи Сандерленд. Ова беше меч на младиот Едвард Нкетија, кој постигна хет-трик.

Токму Нкетија го отвори резултатот со погодок во 17-тата минута, а во второто полувреме двапати ја тресеше мрежата на гостите. По еден гол за Топчиите постигнаа Пепе и Патино.

Утре се играат останатите три меча во четвртфиналето од Лига купот и сите се дел од понудата во Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести