Астана е отпорна на Рен

Астана нема милост кон фаворитите, а денеска на „Астана арената“ падна и француски Рен. Со головите на Заинутдинов и на Томасов домаќините го фрлија на колена реномираниот ривал.

По првиот дел немаше погодоци, а продолжението комплетно им припадна на Казахстанците, за триумф од 2-0 и прво место во групата К по два одиграни натпревари. Рен го доживеа првиот пораз во фазата по групи во Лигата на Европа.

Со овие две екипи, во конкуренција за првите две места кои водат понатаму се и Динамо Киев и Јаблонец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести