Атила не е голем освојувач, ама приреди светско чудо на Ролан Гарос

Унгарецот се откажа од тенис во 2014 година, стана и тренер, но се врати и денеска на 32-годишна возраст ја забележа првата победа на гренслем-турнирите.

Слични вести...