Баерн Минхен и ПСЖ треба да победат, но не во фудбал

Вкупно 16 мечеви од различни спортови имаат зголемени коефициенти во денешната понуда на Супер типот во Sport Life. Прв на понудата е дуелот меѓу Нови Пазар и Бачка Паланка во Купот на Србија.

Потоа следува возбудување во шампионатот во хокеј на Русија, во меч на кој Трактор е фаворит против Амур. Денешната понуда не може да помине без најатрактивните ракометни и кошаркарски мечеви во Лигата на шампионите и Евролигата. Баерн Минхен дома е фаворит против Асвел во кошаркарската елита, додека ПСЖ е во предност против Кјелце во дербито на ракометната ЛШ.

Фудбалот има посебно место во Супертипот, па зголемени квоти има на дуелите од Серија А, како и за дербито во англиската Премиер лига.

Понудата е голема и разновидна, вам ви останува да го одберете вистинскиот пар со зголемен коефициент за поголема добивка.

- Оглас -

Најнови вести