Бардииииии гоооооллллл и Македонија води против Англија (Видео)

Македонија води со 1:0 против Англија благодаарение на голот на Енис Барди во 41-вата минута. Барди шутираше пенал, Пикфорд одбрани, но одбиената топка дојде повторно до Барди, кој успеа да погоди.

Бојан Миовски беше фаулиран од Рико Луис, а судијата дури откако доби сигнализација од ВАР-собата, реши да ја прегледа снимката и досуди пенал.

- Оглас -

Најнови вести