Барселона има три опции за замена на Луис Суарес

Челниците на Барслеона веќе размислуваат кој е играчот кој би требало да го наследи Луис Суарес. Уругвајскиот голгетер во јануари ќе наполни 32 години, што е аларм дека може да се бара негова замена. Каталонскиот гигант има три имиња кои би биле поволни за во нападот на Барселона.

Хари Кејн од Тотенхем, Роберто Фирмино од Ливерпул и капитенот на Интер, Мауро Икарди се потенцијалните имиња кои би можеле да го облечат дресот на каталонскиот гигант. Суарес е во Барселона од 2014 година, кога дојде од екипата на Ливерпул.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести