Беќири: Шкендија по традиција игра добро во Европа и ние ќе се потрудиме тоа да го продолжиме

Македонскиот претставник Шкендија утре во Ерменија го стартува патот во квалификациите на Конференциската лига. Ривал на тетовскиот тим е ерменскиот клуб Ноа, а тренерот Јетон Беќири верува дека Шкендија ќе се претстави во добро издание и ќе извлече позитивен резултат.

„Шкендија неколку пати низ историјата се соочила со ерменски екипи. Имаме апсолутен респект за ерменскиот фудбал и за екипите од оваа земја. Подготвени сме да го дадеме најдоброто од себе, имаме информации за противникот иако составите секако се менуваат секое лето. Шкендија по традиција игра добро во Европа и ние ќе се обидеме да ја продолжиме таа традиција“, изјави тренерот на Шкендија.

Натпреварот меѓу Ноа и Шкендија од првото квалификациско коло во Конференциската лига се игра утре (18 часот), на стадионот „Абовјан“ во Ереван.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести