Беља работа – Стрелците претераа со прослава на гол, на Ласања му фали еден заб, а Верона остана без бодови (Видео)

Чуден момент се случи во 48-мата минута на дуелот меѓу Верона и Наполи, а стрелецот на вториот гол за домаќините при прославата на погодокот ненамерно, но и многу силно го удри стрелецот на првиот гол и притоа му скрши и еден заб.

Томас Aнри израмни на 2:2 со погодокот за Верона на самиот старт од второто полувреме и при еуфоријата во скок ненамеро го закачи со лакт Кевин Ласања, кој го даде првиот гол за Верона против Наполи во 29-тата минута.

Ситуацијата во 48-мата минута навидум беше безопасна, но доведе и до реакција на медицинскиот тим на Верона, а Ласања остана без еден заб.

Henry KO teammate Lasagna during goal celebration. Medical staff needed and Lasagna broke a tooth. from soccer

На крајот и Aнри и Ласања и соиграчите од Верона тагуваа заедно по високиот пораз од 2:5 против гостите од Неапол.

За Наполи од 68-мата минута играше и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас.