Бенфика матирана од „Бермудскиот триаголник“ на ПСЖ (Видео)

Кога се расположени Мбапе, Нејмар и Меси и соработуваат еден со друг, за Пари Сен Жермен нема зима. Вечерва имаше таква ситуација, трите ѕвезди учествуваа во акција која со гол ја заврши Лионел Меси.

Погледнете како одбраната на Бенфика беше немоќна кога во триаголник играа ѕвездите на ПСЖ:

- Оглас -

Најнови вести