Бензема е топ-кандидат за прв стрелец на европскиот Суперкуп, Специјалот на Sport Life е шаренолик со топ-понуда (Фото)

Карим Бензема, според специјалната понуда на Sport Life, очекувано е топ-кандидат за прв стрелец на дуелот во Суперкупот на Европа меѓу Реал Мадрид и Ајнтрахт Франкфурт вечерва од 21 часот во Хелсинки.

Најдобриот стрелец во Лигата на шампионите и во Ла Лига ако погоди прв на „Олимпискиот стадион“ во Хелсинки, ќе имате погодено коефициент од 3.50.

Веднаш зад него е Маријано Дијас со квота 5.00 во Специјалот на Sport Life, а триото главни фаворити за стартен гол во Хелсинки е комплетно реаловски и го заокружува Винисиус јуниор со понуда од 5.50.

Ако мислите дека Ајнтрахт може прв да постигне гол, понудата е извонредна и сите играчи на Орлите имаат двоцифрени квоти.

Главен кандидат е Колумбиецот Рафаел Боре, кој ги изведува и пеналите во Ајнтрахт и за него за стрелец на прв гол на мечот квотата во Специјалот е 11.

Во специјалната понуда на Sport Life за европскиот спектакл што носи вреден европски пехар има и кој ќе биде стрелец, или повеќе голгетери што ќе погодат во кое било време од дуелот во Хелсинки.

Можете да се обложувате и на интервали во кои мислите дека ќе падне првиот гол, потоа и на број на корнери, жолти и црвени картони, дали ќе има или не пенал во текот на мечот, кој ќе го изведе првиот и последниот корнер и уште многу варијанти на игри со Специјалот на Sport Life.

 

- Оглас -

Најнови вести