Берлускони ќе му ја „крои“ судбината на Алегри во Јувентус

Масимилијано Алегри се наоѓа пред отказ од раководството на Јуветнус по новиот неуспех, овојпат против Бенфика.

Италијанскиот стратег последната шанса за поправање на впечатокот и останување на тренерската позиција на Старата дама ќе ја има во недела против Монца.

Новиот Калчолигаш чиј сопственик е контроверзниот Силвио Берлускони ќе му ја „скрои“ судбината на Алегри, кој со нов неуспех ќе може да си ги спакува куферите и да си замине.

Средбата од новото коло во Серија А се игра во недела од 15 часот. Како евентуални замени за Алегри се споменуваат Зинедин Зидан и Томас Тухел.

- Оглас -

Најнови вести