Бернардо Силва ја „заби“ топката во голот на Реал – Судијата покажа вистинско фудбалско чувство (ВИДЕО)

По трет пат вечерва, Реал Мадрид има негатива од два погодоци. Сега за тоа „виновен“ е Бернардо Силва, кој во 73-тата минута ја „заби“ топката во голот на Реал Мадрид.

Но, за секоја пофалба е и главниот арбитер Истман Ковач, којшто само неколку секунди претходно одлучи да даде предност и со тоа покажа вистинско фудбалско чувство.

- Оглас -

Најнови вести