Битолчани лошо си минаа во Шпанија

Екипата на Еурофарм Пелистер со пораз од 12 голови разлика го заврши гостувањето кај Бидасоа Ирун во меч од Европската лига во ракомет.

Пред овој меч кој заврши 32-20 за Шпанците, двата тима имаа ист број бодови, па не беше за очекување ваков дебакл.

Хенеберг со 5 и Танкоски со 4 и Василев со 3 гола беа најефикасни во македонскиот тим, а Лесјак имаше 8 одбрани.

- Оглас -

Најнови вести