Бјарнасон оди во репрезентативна пензија, нека се прости со пораз

Биркир Бјарнасон до крајот на животот ќе го памети вечерашното гостување во Скопје, бидејќи ова е него последен меч во репрезентативната кариера. Фудбалерот на Аданаспор го има својот 105-ти настап во дресот на Исланд.

ФФМ реши да му подари дрес од македонскиот национален тим со бројот 105 на грбот и со презимето Бјарнасон.

Посакуваме последниот меч на Бјарнасон да биде со пораз, засега е на добар пат.

 

- Оглас -

Најнови вести