Блиц-криг на Сити за останување во игра за титулата (Видео)

Тотенхем во финишот на првото полувреме за две минути даде два гола и имаше убава предност против Манчестер сити, но првакот на Премиер лигата врати истотака со два гола за две минути, а нешто подоцна постигнаа и трети гол, па сега водат.

Сити од последните 54 меча во Премиер лигата кога губел со два гола на полувреме, добил само еден, а вечерва е на пат повторно да слави и да се извади од тешка ситуација.

Ова е голот на Марез за 3-2:

- Оглас -

Најнови вести