Бостон фаворит да ја врати серијата од финалето на Истокот во Мајами (Фото)

Бостон селтикс откако се спаси од „метла“, сега со зголемена самодоверба влегува на свој терен во петтиот натпревар од финалето на Истокот против Мајами хит, па затоа и квотите го фаворизираат Бостон за победа вечерва.

Ниту еден од 150 тима во историјата на НБА кои губеле со 0-3 не успеал да победи со 4-3. Келтите уште се во голема негатива, Мајами води со 3-1, но тимот од Бостон има намера со победа да се избори за шести меч и повторно да ја врати серијата на Флорида.

Во понудата на Sport Life има и по 13-мина кошаркари за кои може да погодувате колку поени ќе дадат, колку скокови ќе имаат, колку асистенции, а тоа важи и за комбинација од трите најважни статистички категории.

По 12-мина играчи има во понудата за број на погодени тројки и број на украдени топки.

- Оглас -

Најнови вести