Браќата Јокиќ повторно во елемент, се степаа на трибините во Денвер (Видео)

Кошаркарите на Денвер нагетс ја добија драмата со ЛА лејкерс и победија со 101-99 за водство од 2-0 во серијата. На теренот доминираше Никола Јокиќ со нов трипл-дабл со 27 поени, 20 скока и 10 асистенции, но на трибините „доминираа“ другите двајца со презиме Јокиќ.

Браќата на Никола, Страхиња и Немања, влегоа во вербален дуел со останатите гледачи, а потоа и и физички се пресметаа. Останува да се види која ќе биде казната за нив за новиот инцидент што го предизвикаа.

https://twitter.com/ClutchPoints/status/1782766678469648856?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1782766678469648856%7Ctwgr%5E0227de55a34354f3e1b2dbaaca136310217cd308%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fsport%2Fclanak%2Fvideo-braca-jokic-radila-nerede-na-tribinama-jedan-sakom-udario-navijaca%2F2559063.aspx

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести