Денот кога Бразил молчеше и плачеше – Мараканазо не се заборава и по 70 години, Барбоса не беше во затвор, но одлежа 4 децении

Најтешкиот пораз во историјата на Кариоките не е дебаклот од Германија со 1:7 пред шест години, туку загубеното финале од Уругвај на денешен ден во 1950 година.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *