Брзо се вртат работите на ЕП – Од смртни закани до најдобар стрелец и улога на јунак во големата шпанска победа

Алваро Мората со клучен гол во 100-тата минута ја најави победата против Хрватите и сега Шпанците го слават како еден од јунаците за четвртфинале.

Слични вести...