Чави ќе биде среќен, Феран Торес денеска потпишува за Барса

Феран Торес утрово треба да ги мине вообичаените медицински прегледи и да биде првото зимско засилување за Барселона.

Чави Ернандес ќе добие играч што може да игра како крило, но и фудбалер што во одредени ситуации Пеп Гвардиола во Манчестер сити го користеше како „лажна“ деветка.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1475359038091243525?s=20

Торес е долгорочно решение за проблемите на Барселона на крилните позиции, а клубот ќе му плати на Сити околу 50 милиони евра отштета.

 

 

- Оглас -

Најнови вести