Четврти меч од НБА финалето, во Sport Life може да се обложите на сите можни статистички показатели (Фото)

Огромна е палетата на игри посветени на четвртиот натпревар од големото финале во НБА лигата, а на кои може да се обложите во Sport Life.

Важна вест од САД е дека Стеф Кари ќе игра рано утрово од 3 часот и ќе го предводи Голден стејт на гостувањето кај Бостон. Селтикс води со 2-1, па ако уште еднаш слави над Вориорс, ќе дојде на една победа од 18-та титула. Кари и другарите ќе дадат максимум за да изедначат на 2-2 и да си ја вратат домашната предност, иако тоа нема да биде лесно.

Ако сакате да типувате на конечен тип, фаворит за победа е Бостон, а ако погодите победа на Голден стејт, тоа би ви донело поголема заработка.

Може да се погодува кој играч колку поени ќе постигне, а се важат поените и од евентуално продолжение, ако после 48 минути активно играње, мечот заврши нерешено, па отиде во екстра пет минути.

Кога станува збор за игра на индивидуалци, тука се и игрите на скокови, асистенции, блокади, како и комбинацијата од поени, скокови и асистенции.

Може да погодувате кој играч колку тројки ќе погоди, колку украдени, колку загубени топки ќе има. Навистина пребогата понуда, нема што нема од статистичките податоци.