Го формираа англискиот шампионат со „Оригиналните 12“, а денеска добија казна од 12 бода

Во 1888 година со нив и уште 11 клуба почна една од најпознатите лиги на светот, но сега се во огромни проблеми и од денеска и под административна управа.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *