Чуден пропуст на дресот на Тотенхем

Тотенхем загуби од Ливерпул со 1:2, што е втор пораз по ред за нив, а навивачите на лондонскиот клуб почнаа да наоѓаат секакви забелешки, па забележаа и голема грешка на дресот кој го носеше Тоби Алдевеирелд. Белгискиот дефанзивец кој мака мачеше со напаѓачите на Ливерпул, играше со дрес на кој го немаше логото на Тотенхем.

Уште додека траеше мечот вчера рано попладне, фановите почна да се бунат преку социјалните мрежи, и уште нема одговор зошто кај Белгиецот го немаше клупскиот амблем.

За разлика од кај Алдевеирелд, кај другите фудбалери немаше пропуст на дресот, и си стоеше логото.

На местото каде што треба да е логото на Тотенхем (на левата горна страна од предниот дел на дресот), на дресот на Алдевеирелд немаше ништо, само бела позадина. Останатите додатоци на дресот како името, бројот на грбот, името на спонзорот и логото на произведувачот на дресови, си стоеја на место, фалеше само логото на клубот.

- Оглас -

Најнови вести