Дамите го играат големото финале на САД Опен а квотите на Sport Life најавуваат дека ќе се вее полското знаме

Вечерва од 22:05 часот на главниот терен „Артур Еш“ се игра големото финале на САД Опен во женска конкуренција, каде што силите ќе ги одмерат Ига Свијатек од Полска и Онс Жабур од Мароко.

Полјакинката е прв носител, како и прворангирана на ВТА листата, па затоа и сосема очекувано е дека таа е и фаворит а за триумф, квотата во Sport Life изнесува 1.55, додека за Мароканката истиот е 2.50.

Границата на гемови дека ќе видиме во два, или евентуално три сета е 21.5 а за да има повеќе коефициентот е 1.50.

Хендикепот во гемови е 2.5, а дека Свијатек ќе тепа со најмалку три гема разлика има дадено квота од 1.78, додека за Жабур да не загуби со три или повеќе истата изнесува 2.05.

- Оглас -

Најнови вести