Данците газеа во Бундеслигата и тогаш дојдоа велемајсторите од Бразил (Видео)

Во првите години од реномираната германска фудбалска лига ребрендирана како Бундеслига, најдобрите стрелци од странство беа Данците сè додека не пристигнаа Кариоките.

Слични вести...