Денес е денот Роналдо да го скрши малерот во Серија А

Јувентус попладнево на свој терен игра против Сасуоло, во меч на кој речиси нема дилеми дека трите бода ќе дојдат на контото на „старата дама“. Актуелниот италијански првак е единствен во Серија А со максимален ефект, а навивачите на гигантот од Торино веруваат дека таа низа ќе продолжи и по средбата од 4. коло против Сасуоло.

На последното гостување кај Јувентус, Сасуоло доживеа вистински дебакл. „Старата дама“ во февруари немаше милост против овој ривал и победи со убедливи 7:0. Интересно е тоа што Сасуоло сезонава одлично стартуваше и веќе направи едно изненадување. Го победи Интер со 1:0, а потоа одигра едно реми (против Калјари 2:2) и во голеадата со 8 погодоци, се радуваше на триумф против Џенова од 5:3.

Ако Сасуоло и денеска продолжи со отворена и офанзивна игра, може да очекуваме нова голеада. Доколку Сасуоло реши да не се затвори целосно на теренот во Торино, тоа ќе биде една голема шанса да го видиме првиот погодок на Кристијано Роналдо во дресот на Јувентус.

Најголемата ѕвезда во италијанскиот фудбал моментно е најслабиот голгетер во Европа според статистиката. На претходните три средби, Роналдо упати 23 удари кон противничките голови, а се нема израдувано ниту еднаш. Сега е вистински момент Португалецот да го скрши тој малер и да го постигне својот прв погодок во Серија А.

Во SPORT LIFE обложувалниците, шансите дека Роналдо попладнево ќе даде гол се вреднуваат со коефициент 1.45, што значи дека има голема веројатност да бидеме сведоци на првиот погодок на најскапиот фудбалер во Серија А.

За победа на Јувентус коефициентот е 1.23, па затоа многу подобро е да се игра малку поризично, посебно ако се знае дека „старата дама“ е апсолутен фаворит. Затоа предлагаме тип 1-1 со коефициент 1.70 во SPORT LIFE, а евентуалнла голеада, односно да има барем 4 погодоци, коефициентот е 2.10. Евентуално изненадување, односно средбата да заврши нерешено, коефициентот е 6.00.

- Оглас -

Најнови вести