Денешната „четворка“ од Спортска прогноза изгледа реално а прави и супер квота

Во тек е 35-то коло од Спортска прогноза, каде што на програмата денеска има четири средби.

Типувањата од прогнозерите изгледаат навистина реални, па така ако се склопи тикет од овие натпревари, тогаш квотата е навистина одлична и изнесува 27.42. „Отворањето“ денеска го имаат Болоња и Сасуоло каде што речиси половина од играчите (49.85%) веруваат во домашна радост, а уште поизразена е таа за Лидс на средбата против Брајтон (76,81%) исто така за кец.

Лестер според играчите со квота од 2.00 е огромен фаворит на гостувањето кај Ватфорт, додека во дербито на Шпанија се среќаваат Атлетико Мадрид и Севилја.

Сосема очекувано е дека минатосезонскиот првак кој е предводен од Диего Симеоне дека на „Ванда Метрополитано“ ја има предноста пред своите навивачи.

ПРЕДЛОГ ТИКЕТ

Болоња – Сасуоло 1 2.30, (49.85%)

Лидс – Брајтон 1 2.65, (76.81%)

Ватфорд – Лестер 2 2.00, (76.23%)

Атлетико Мадрид – Севилја 1 2.25, (56.52%)

______________________________________________________________

Вкупен коефициент: 27.42

 

- Оглас -

Најнови вести