Денот кога трагично си замина Мамбата – Спортскиот свет тагува, мина една година од смртта на Коби Брајант

Точно пред една година се урна хеликоптерот во Калабасас, Калифорнија и ги однесе животите на кошаркарската легенда, неговата ќерка Џиџи и на уште седум патници.

Слични вести...