На Брд топката леташе како птица – Ваков удар за Пушкаш не бранат ни два голмани (Видео)

Дерби каунти го победи Челтенам на гости со 3:2, а погодокот за 2:1 за фаворитот што го постигна Макс Брд е страшно атрактивен.

Со вистинска бомба од околу 35 метри Брд ја собра пајажината на домашниот гол и чуварот на мрежата на Челтенам беше немоќен.

Голот на Брд сигурно ќе конкурира за најубав гол на сезоната, односно за наградата „Пушкаш“ што ја доделува ФИФА на годишно ниво.

 

 

- Оглас -

Најнови вести