Десет гола и 127.000 луѓе, точно пред 60 години се одигра неповторливото финале (Видео)

Реал Мадрид дојде до петтата европска титула по ред, беа поставени рекорди кои важат и денеска.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *